بگذارید با یک سؤال این مطلب را شروع کنیم؛ به نظر شما مغازه‌ای که در یک خیابان شلوغ است فروش بیشتری دارد یا مغازه‌ای که در جایی دورافتاده واقع شده؟

پاسخ واضح است؛ مسلماً مغازه‌ه­ایی که در یک خیابان شلوغ واقع شده، به قول بازاری­ها، “پاخورِ” بیشتری هم دارد. این مقوله در وب‌سایت هم صدق می­کند. فرض کنید در زمینه پوشاک ۵۰۰ تا سایت در دنیای فارسی‌زبانان وجود دارد. زمانی که شما سرچ می‌کنید “خرید لباس زنانه” ۵۰۰ تا نتیجه در ۵۰ صفحه برای شما ظاهر می­شود؛ شما کدام یک از سایت‌ها را کلیک می­کنید؟ اولین سایت یا آخرین سایت در صفحه ۵۰؟

قطعاً شما اولین نتیجه‌ای که برای شما ظاهر می‌شود را کلیک می­کنید و وارد سایت می‌شوید.

زمانی که شما به‌تازگی شروع به راه‌اندازی وب‌سایت خود می‌کنید، کلاً در نتایج گوگل سایت شما وجود ندارد؛ در این جا است که کار سئو سایت شما شروع می شود.

سئو چیست؟

حال شاید بگویید سئو چیست؛ سئو یا در اصل اس ای اُ (SEO)، مخفف search engin optimization است به معنای این است که سایت شما را برای موتور های جستجوگر مثل گوگل، بهینه کنیم؛ به گونه ای که زمانی مشتریان یا مخاطبین شما در گوگل اسمی از محصولات یا خدمات شما را سرچ می کنند، سایت شما در نتایج اول گوگل ظاهر شود؛ این موجب می شود بازدید از سایت شما بیشتر شود.

اهمیت سئو سایت

از آنجایی که هدف اصلی هر کسب و کار، کسب سود و درآمد است، مسلماً هدف شما از راه اندازی وب سایت هم کسب درآمد است. بدین منظور شما برای اینکه در نتایج اول گوگل ظاهر شوید، باید به طور مداوم سایت خود را سئو کنید؛ یعنی سایت خود را برای ربات های جستجوگر از جمله گوگل به گونه ای بهینه سازی کنید که مورد تایید قرار بگیرد.

مراحل خدمات حرفه ای سئو افراسا

تا اینجا در کل با سئو و اهمیت آن آشنا شده اید. حال می خواهیم با خدمات حرفه ای سئو شرکت افراسا آشنا شوید:

تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی

دقیقاً کلماتی را که مخاطبین شما در گوگل سرچ می کنند را پیدا می کنیم تا سپس با به‌کاربردن آن‌ها در محتوای سایت، با سرچ کلمات موردنظر، سایت شما در نتایج گوگل ظاهر شود.

24

بهینه‌سازی ساختار سئو سایت (ساختار فنی سایت)

سایت دارای یک ساختار درونی است که ربات‌های موتور جستجوگر آن‌ها را مرتباً بررسی می‌کنند. اگر ساختار درونی سایت شما بهینه نباشد، باعث سردرگمی ربات‌ها شده و در نهایت سایت شما در نتایج گوگل ثبت نمی‌شود؛ به همین منظور موجب می‌شود در نتایج جستجو هم ظاهر نشوید.

سئو داخلی، یکی از پایه های اصلی خدمات حرفه ای سئو است.

 بهینه‌سازی سئو داخلی

محتوای داخلی سایت باید کاملاً طبق استانداردهای سئو باشد. منظور از استاندارد سئو این است که یک سری ویژگی‌هایی است موجب می‌شود کاربر در سایت راحت به امکانات و صفحات سایت دسترسی داشته باشد در نتیجه باعث ماندگاری بیشتر کاربر در سایت می‌شود. ویژگی‌های مثل سرعت بالای لود، خوانایی متن، دسته‌بندی خوب محصولات، استفاده از کلمات کلیدی در هر صفحه، اندازه و طراحی خوب در تمام سیستم‌عامل‌ها و … .

23

بهینه‌سازی سئو خارجی

زمانی که دیگران دارند در مورد کسب‌وکار شما صحبت می‌کنند و همه از کار شما رضایتمندند، این می‌تواند اعتبار شما را افزایش دهد. همین موضوع هم در فضای کسب‌وکارهای آنلاین هم صدق می‌کند، البته علاوه بر کاربران، موردتوجه موتور جستجوگر مثل گوگل هم قرار می‌گیرد. در کل هرچه سایت‌های خوب و مرتبط با حوزه کاری شما در مورد سایت شما صحبت کنند و به سایت شما لینک بدهند، موجب بهبود سئو خارجی سایت شما می‌شود.

ما در شرکت افراسا با افرادی مجرب در این حوزه، یک استراتژی بسیار کاربردی برای بهبود سئو خارجی شما تدوین می‌کنیم.

22

تولید محتوای متنی سئو شده

حتماً شنیده‌اید که محتوا پادشاه است. این جمله، با اینکه چندین سال پیش توسط بیل گیس گفته شد، هنوز هم صحت دارد. یکی از عامل‌های مؤثری که شما را از سایر رقبا متفاوت می‌کند، مسلماً محتوای باکیفیت است. در کل محتوا برای دو هدف تولید می‌شود:

۱_ کاربر به هدف و نیاز خود برسد و درنهایت موجب جلب رضایت او شود

۲_ ربات موتورهای جستجوگر، اعتبار و امتیاز بیشتری به سایت بدهند

خدمات تولید محتوا شرکت افراسا توسط افراد متخصص در حوزه تولید محتوا متنی انجام می‌شود.

در خدمات حرفه ای سئو ، هدف اصلی چیندن یک استراتژی مناسب برای سئو سایت ها است.

تدوین استراتژی بهینه برای سئو حرفه ای سایت

برای اینکه بتوانید با رقبای سرسخت حوزه کاری خود، رقابت کنید، باید طبق استراتژی بهینه برای رسیدن به فروش بیشتر عمل کنید؛ در غیر این صورت تمام هزینه های شما برای بهینه سازی سایت، به هدر می­رود.

رصد و تحلیل رقبا

برای اینکه شما در حوزه کاری خود به نتایج خوبی برسید، باید اول از همه رقبای حوزه کاری خود را که به جای خوبی رسیده اند، پیدا کنید. با تحلیل و رصد آنها می توان دریافت که از چه مسیر هایی می توان به موفقیت رسید. از همین طریق شما مسیر رسیدن به هدف خود را هموارتر می کنید.

خدمات حرفه ای سئو ، برای انواع سایت ها از جمله شرکتی انجام می‌شود.

سایت های شرکتی

همان‌طور که می­دانید امروزه بیشتر شرکت‌های معروف دارای یک وب‌سایت هستند که به اعتبار آنها کمک می­کند؛ همچنین باعث دیده شده بیشتر شرکت می­شود و درنهایت مشتریان بیشتری را برای شرکت جذب می­کند. اما برای اینکه بتوانید مخاطبین هدفمندی را جذب کنید تا خدمات و محصولات شما را خرید کنند، نیازمند سئو هستید؛ بنابراین سئو تنها ابزار رقابتی برای سایت‌های شرکتی است. با استفاده از خدمات حرفه ای سئو ، می توانید به رقابت با شرکت های بزرگ حوزه خود بپردازید.

سایت های فروشگاهی

اگر به یاد دارید، سال ۹۹ درست اوایل محدودیت‌های کرونایی، تمام کسب‌وکارهای سنتی تعطیل شدند؛ اما آیا این اتفاق برای فروشگاه‌های آنلاین افتاد؟ نه‌تنها فروشگاه‌های آنلاین بسته نشدند بلکه باعث رونق هر چه بیشتر آنان شدند. به همین منظور اگر شما یک فروشگاه سنتی دارید، هنوز هم دیر نشده است، می‌توانید از خدمات حرفه ای سئو افراسا استفاده کنید.

خدمات حرفه ای سئو ، برای انواع سایت ها از جمله فروشگاهی انجام می‌شود.
خدمات حرفه ای سئو ، برای انواع سایت ها از جمله خبری انجام می‌شود.

سایت های خبری

یکی از پربازدیدترین و پرطرف‌دارترین رسانه­‌ها، رسانه­‌های خبری است؛ بنابراین می­توانید با داشتن یک وب­سایت خبری از طریق تبلیغات، درآمد خوبی را کسب کنید. اما همان‌طور که مفصل توضیح دادیم، صرفاً داشتن یک وب­سایت شما را به درآمد نمی­رساند، بلکه باید مداوم بر روی سئو سایت هزینه کنید.

سایت های گردشگری

شاید باور نکنید اما یکی از پررقابت‌ترین حوزه‌­ها در سطح اینترنت، حوزه گردشگری است که دارای استقبال بالایی در دنیای دیجیتال است. باتوجه‌به اینکه رقابت زیادی در این حوزه وجود دارد، سئو سایت تنها برگ برنده شما برای سایت گردشگری است؛ بنابراین سئو سایت گردشگری را جدی بگیرید.

خدمات حرفه ای سئو ، برای انواع سایت ها از جمله گردشگری انجام می‌شود.

مراحل خدمات حرفه ای سئو شرکت افراسا

اول از همه به شما تبریک می­گوییم که تا اینجا با ما همراه بوده­‌اید. مشخص است که برای آینده سایت خود مصمم هستید. برای جلب رضایت مندی شما عزیزان از خدمات حرفه ای سئو ، ما ۷ مرحله را برای انجام این خدمات تدوین کرده­ایم که به شرح زیر است:

  1. ثبت فرم خدمات سئو
  2. بررسی تیم سئو
  3. تماس با مشتری
  4. جلسه جهت آشنایی بیشتر با پروژه
  5. عقد قرارداد
  6. ارسال گزارش محتوایی و سئویی سایت همراه با گزارش تحلیل اولیه سایت
  7. شروع پروژه