جالب است بدانید که بیش از ۵۸ درصد مردم دنیا، در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند؛ این جمعیت زیادی که حضور فعال دارند، قطعاً یک فرصت به شمار می‌آید. اما یک نکته بسیار مهم و حائز اهمیت این است که استراتژی شما برای تبلیغات چیست؟ اگر استراتژی نداشته باشید و بدون اساس هزینه کنید، تمام هزینه های شما تلف خواهد شد؛ بنابراین باید در ابتدای کار یک استراتژی داشته باشید. برای مشاوره رایگان درباره بازاریابی شبکه اجتماعی از تیم افراسا بر روی کلید پایین کلیک کنید.

برند سازی

بازاریابی شبکه اجتماعی ، به شدت به برند سازی شما کمک می‌کند؛ بنابراین آن را دست کم نگیرید

جذب آسان مخاطبین هدف

با استفاده از بازاریابی شبکه اجتماعی ، می‌توانید با سرعت بیشتری افرادی را پیدا کنید که به محصولات و خدمات شما نیاز دارند.

افزایش اعتبار

داشتن صفحات شبکه اجتماعی ، به شما اعتبار می‌بخشد؛ همین امر موجب اعتماد بیشتر کاربران و خرید از شما می‌شود

مجموعه افراسا در حوزه بازاریابی شبکه اجتماعی ، دارای افراد متخصصی است که فقط در این حوزه برای کسب و کار ها بازاریابی انجام می‌دهند. شاید اشخاص زیادی در سطح اینترنت دیده باشید که تنها با شبکه های اجتماعی از فرش به عرش رسیدند؛ امروزه این اتفاق در سطح جهان یک امر بدیهی شده است؛ بنابراین اگر خواهان کسب درآمد در سطح اینترنت هستید، شبکه های اجتماعی را نباید نادیده بگیرید.

اینستاگرام در بازاریابی شبکه اجتماعی

اینستاگرام، امروزه محبوب ترین شبکه اجتماعی به خصوص در ایران است. در چند سال اخیر داشتن یک اکانت اینستاگرام برای همه بدیهی و امر واجب شده است. طبق تحقیقات حدود ۵۰ میلیون کاربر ایرانی فعال در اینستاگرام، فعالیت دارند؛ بنابراین اینستاگرام برای کسب و کار در ایران یک فرصت طلایی به شمار می‌آید.

بستر اینستاگرام بیشتر جنبه بصری دارد، بنابراین این جنبه به کسب و کار ها این فرصت را میدهد تا محصولات و خدمات خود را به نمایش بگذارند. در ایران حدود ۵۰۰ هزار کسب و کار های کوچک در همین شبکه اجتماعی محبوب شکل گرفته و رشد خوبی داشته است. باتوجه به این پتانسیل قوی اینستاگرام، شما نباید این فرصت خوب را از دست بدهید؛

در نتیجه اینستاگرام برای بازاریابی شبکه اجتماعی تمام کسب و کار ها مناسب است اما باید توجه داشته باشید که طبق یک استراتژی خوب پیش بروید در غیر این صورت باعث سرمایه سوزی می­شود.

فیسبوک در بازاریابی شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی فیسبوک، همانطور که می دانید در ایران فیلتر است؛ به همین دلیل کاربران ساکن ایران، خیلی کمتر از شبکه های اجتماعی دیگر فعالیت دارند اما می توانید از آن به عنوان یک ابزار کمکی در کنار اینستاگرام استفاده کنید.

تلگرام در بازاریابی شبکه اجتماعی

یکی دیگه از شبکه های اجتماعی که با وجود فیلتر بودن آن محبوب است، تلگرام است. در این شبکه اجتماعی کسب و کار های زیادی گروه و کانال هایی دارند و محصولات خود را به فروش می رسانند. این نشان دهنده این است که تلگرام هم در ایران پتانسیل درآمد زایی و بازاریابی شبکه اجتماعی را دارا است.

بنابراین پیشنهاد می کنیم در این شبکه اجتماعی هم با یک استراتژی موثر و مفید، سرمایه گذاری کنید.

توئیتر در بازاریابی شبکه اجتماعی

توییتر هم مثل فیسبوک متاسفانه یا خوشبختانه فیلتر است. توییتر بیشتر یک فضای سیاسی و شخصی دارد تا در مورد کسب و کار و بازاریابی شبکه اجتماعی؛ به همین دلیل برای توییتر هم فقط برای افزایش بازدید سایت و سئو () سایت استفاده کنید.

لینکدین در بازاریابی شبکه اجتماعی

در شبکه اجتماعی لینکدین، فضای تخصصی تری دارد؛ یعنی افرادی که در یک حوزه خاصی فعالیت دارند و متخصص هستند، در لیکندین برای برقرار ارتباط و همکاری، حضوری فعال دارند؛ به همین دلیل اگر کسب و کار شما در حوزه های بسیار تخصصی و خاص است، لینکدین برای گسترش ارتباط با اشخاص و شرکت های مناسب است.

اینستاگرام

اینستاگرام، یکی از بهترین ابزارها در بازاریابی شبکه اجتماعی است.

خدمات ما در بازاریابی شبکه اجتماعی اینستاگرام

chronological

ساخت پروفایل حرفه‌ای

داشتن یک صفحه پروفایل در اینستاگرام، اعتبار شما را بیشتر می‌کند و همچنین باعث جلب اعتماد کاربران می‌شود.

هشتک گذاری، باید اصولی باشد.

هشتگ‌گذاری

هشتگ ها باید به گونه‌ای ایجاد شوند تا مخاطب هدف خود را جذب کنید تا سریع‌تر به مشتری شما تبدیل شوند.

instagram-stories

انتشار استوری

یکی از اثر بخش ترین بخش های اینستاگرام، استوری است. از طریق استوری ارتباط نزدیک تری را با کابران خود می‌گیرید

plus

ارسال پست به طور منظم

بخش عمده بازاریابی شبکه اجتماعی نیز تولید محتوا است. با انتشار تصاویر و ویدئو از محصولات و خدمات خود، مخاطبان جدیدی را جذب می‌کنید.

با اجرای کمپین ها، می توانید بازاریابی شبکه اجتماعی موثر را تجربه کنید.

اجرای کمپین

می‌توانید از کمپین‌های تبلیغاتی یا اسپانسرینگ اینستاگرام نیز در جهت تحقق اهداف خود استفاده کنید

caption

کپشن‌نویسی

به یاد داشته باشید که محتوای متنی هنوز هم زنده است و بسیاری از مخاطبین اینستاگرام، طرفدار محتوا های متنی هستند؛ به همین دلیل باید در زیر پست های خود، کپشن های جذاب داشته باشید.

competition

برگزاری مسابقه

مسابقات می‌تواند در کابران شما چاش ایجاد کند و این به باعث افزایش تعامل شما با کاربران می‌شود

influencer

همکاری با اینفلوئنسرها

اینفلوئنسرها، بر کاربران خود نفوذ و تاثیر زیادی دارند؛ بنابراین شما می توایند از طریق آنان اثر بخشی بیشتر در برند سازی خود داشته باشید

مشاوره تلفنی

در صورت داشتن سوال یا پیشنهاد، می توانید با شماره تلفن زیر با ما در تماس باشید. منتظر شما هستیم

مشاوره حضوری

در صورتی که ساکن شهر تهران یا یزد هستید، می‌توایند با متخصصین افراسا به صورت حضوری در ارتباط باشید.

مزایای بازاریابی شبکه اجتماعی

برای اینکه شما خیلی سریع تر و باقیمتی مناسب تر برند شما به گوش بسیاری از افراد برسد، شبکه های اجتماعی برای این کار مناسب اند. در واقع بازاریابی شبکه اجتماعی مثل یک سکوی پرتاب برای کسب و کار شما می ماند تا رشد تصاعدی را تجربه کنید.

با استفاده از بازاریابی شبکه اجتماعی می توانید راحت تر مخاطبین هدف خود را پیدا کرده و تبلیغ کنید؛ بنابراین با استفاده از شبکه های اجتماعی می توانید هدفمند تر حرکت کنید

 

می توانید با کاربران خود تعامل داشته باشید تا آنها را به مشتری های وفادار خود تبدیل کنید. مثل گذاشتن چالش، مسابقه و جوایز، لایو، جشواره، تخفیفات و … .

نظرات مثبت کاربران به شما، در صورتی که بتوانید رضایت مشتریان را جذب کنید، به برند شما اعتبار می بخشد.

یک دیگر از دلایلی که بازاریابی شبکه اجتماعی را به شدت موثر کرده، قابلیت اشتراک گذاری است. در این چند سال اخیر اگر دقت کرده باشید، خیلی از افراد با استفاده از یک ویدئو شاید چند ثانیه معروف شدند. فکر می کنید علت چیست؟

این ویدئو ها به صورت ویروسی در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شدند، زیرا در آن ها یک جنبه غیر طبیعی و جالب برای افراد داشته است. نتیجه می گیریم که اگر شما خلاق باشید، می توانید به سرعت رشد کنید.

چه نوع محتوایی مناسب کسب و کار شما است؟

این یک سوال بسیار رایج است؛ اگر بخواهیم خیلی کلی بگوییم، کاملاً بستگی به حوزه فعایت شما دارد، اگر حوزه فعالیت شما خدماتی و آموزشی باشد، قطعاً ویدئو و محتوای صوتی موثر تر خواهد بود اما اگر فروشگاهی باشد، عکس هم کفایت می کند اما ویدئو هم نباید به کلی فراموش شود. در کل مردم برای دیدن تصویر و فیلم به شبکه های اجتماعی روی می آورند تا اوقات فراغت خود را با آن بگذرانند؛ بنابراین باید محتوای سرگرم کننده برای کاربران خود آماده کنید. در ادامه با انواع محتوا آشنا خواهید شد:

انواع محتوا در شبکه های اجتماعی

در بازاریابی شبکه اجتماعی ، محتوا مثل یک ستون می‌ماند.
 • تصویر
 • ویدئو
 • پست‌های وبلاگ
 • اخبار شرکت
 • اینفوگرافیک
 • کتاب‌ها یا eBook
 • مصاحبه‌ها

تکنیک های بازاریابی شبکه اجتماعی چیست؟

در کل تکنیک های بازاریابی شبکه اجتماعی در ۵ ستون اصلی بنا شده است. با رعایت هر یک از این ستون ها، شما چنیدن گام به هدف خود نزدیک تر خواهید شد.

 • تدوین استراتژی برای بازاریابی شبکه های اجتماعی
 • برنامه‌ریزی و انتشار
 • تعامل با مخاطب
 • رصد و گزارش
 • تبلیغات برای بازاریابی شبکه های اجتماعی